//////

Przenośny komputer szansą na mobilną pracę

Rzeczywistość, w której żyje współczesny człowiek mocno się zmienia i można powiedzieć, że przez udział w niej komputera. Okazuje się, że stworzył on możliwości nieporównywalne z niczym innym. Każdy człowiek obecnie może posiadać pracę, którą wykona w całości w domu, a do tego normalnie płatną, praktycznie tak jak na etacie. Jest to znakomita okazja do profesjonalnego rozwoju. Bardzo wiele zawodów można przenieść zupełnie do środowiska domowego. Komputer umożliwia dzisiaj dzielenie się praktycznie wszystkimi informacjami, a to bardzo ważne, jeżeli chce się współpracować z wieloma pracownikami naraz. Coraz więcej nowoczesnych firm korzysta z takiej formy zatrudnienia, chociaż trzeba wiedzieć, że pracownik w domu musi wykazać się ogromną dyscypliną. Wiadomo, że musi spędzać czas praktycznie cały czas przed komputerem i nie może sobie za bardzo pozwolić na wiele standardowych przyjemności, które są związane z pobytem w domu. Nie ma mowy o oglądaniu telewizji czy czytaniu książek. Pracownik z komputerem w domu to na pewno przyszłość rynku pracy, który bardzo ceni taką formę zatrudnienia, a widać to wyraźnie we wszystkich statystykach rynku pracy. Warto się zainteresować tym zagadnieniem, ponieważ niesie ze sobą niezliczone korzyści dla każdego.

Tags: , , , ,

Gdzie kupić komputer?

Decydując się na zakup sprzętu elektronicznego jakim jest komputer trzeba bardzo dobrze przemyśleć jaką kwotę możemy na to przeznaczyć. Od tego bowiem zależeć będzie na jaką specyfikację będzie nas stać. Jeżeli komputery nie są naszą mocną stroną powinniśmy zdecydować się na zakup w specjalnym salonie gdzie będziemy mogli skorzystać z pomocy informatyka. Jednak jest również możliwość kupienia laptopa czy też komputera drogą internetową. Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej możemy dowiedzieć się wszystkiego o danym sprzęcie, poznać jego parametry, opinie, cenę oraz zobaczyć jak wygląda. Nie można jedynie samemu przekonać się jak działa i to jest chyba jedyny minus takiej transakcji. Jeżeli skusimy się na takie rozwiązanie sprawy wystarczy zamówić produkt poprzez specjalnie przygotowany komputer. Trzeba również pamiętać, że kliknięcie ostatniego linku o nazwie akceptuję jest potwierdzeniem zawarcia umowy wiążącej, więc zostajemy zobligowani do zakupu i nie ma możliwości tego anulowania chyba, że zgodzi się na to sprzedawca.

Tags: , , ,

Monitory

Monitor to rzecz, która jest nieoderwalnie związana z komputerem. Tak naprawdę trudno sobie wyobrazić kogoś, kto byłby w stanie pracować bez jego użycia. Można określić, bardzo dobitnie, jednym zdaniem, czym dla człowieka jest monitor, jest on po prostu dla niego swego rodzaju oczami, choć na dobrą sprawę zasiadając do komputera zazwyczaj mamy dwie pary oczu (te swoje oraz monitor). Monitor przeszedł wiele rewolucyjnych zmian, szczególnie jeśli chodzi o wygląd, na przełomie lat. Od samego początku przypominał on telewizor podłączony do komputera. Tak naprawdę to obecnie bardzo dobry sprzęt może pełnić funkcje monitora jak i telewizora. Jeśli chodzi o wymiary to, tutaj jest pewna różnica, gdyż telewizory zazwyczaj są zdecydowanie większe. Często przy tych mniejszych radioodbiornikach mamy do czynienia z 14-calowym i 21-calowym sprzętem. Natomiast monitory właśnie najczęściej rozmiarowo występują w tym przedziale, czyli od 14 cali do 21 cali. Tak więc możemy spotkać się ze sprzętem 15 calowym, 17 i 19 calowym (dwa najpopularniejsze rozmiary). Obecnie przy tak wielkim rozwoju techniki, wygląd monitorów uległ znacznej zmianie. Kiedyś zajmowały one dużo miejsca na biurko i były bardzo ciężkie, obecnie w wielu przypadkach ich grubość nie przekracza kilku centymetrów, natomiast waga nawet jednego kilograma! Chodzi tutaj o tak zwane monitory ciekłokrystaliczne ? LCD, które dosyć niedawno zyskały wielką popularność w naszym kraju, często takowy właśnie sprzęt, jak wspomniałem wcześniej, może być zarówno telewizorem i monitorem!

Tags: , , , ,

Praca informatyka a uzależnienie

Informatyk na własne życzenie odcina się od rzeczywistego świata a wybiera wirtualny. Istotne jak często wybiera tą drogę, ponieważ gdy jest to nagminne może dotknąć nawet uzależnienia. Oprócz tego, zawód ten niesie również inne niebezpieczeństwa, takie jak na przykład problemy z kręgosłupem. Komputer jest sprzętem, który wymaga energii, dlatego też, aby przy nim pracować trzeba zgodzić się na siedzący tryb życia. Wiadomo, organizm przez jakiś czas toleruję taką męczarnię, jednak po pewnym okresie mówi w końcu stop. Mnóstwo osób decyduję się na kierunek informatyka. Nie praca fizyczna a umysłem i można naprawdę sporo zarobić. Należy jednak zawsze na pierwszym miejscu stawiać na zdrowie. Pielęgnować swój wzrok, kręgosłup, po prostu poświęcać odpowiednią ilość godzin przed ekranem, tak by się nie przemęczać. Komputer jest bez wątpienia najpotężniejszym wynalazkiem, jeśli jest dobrze wykorzystywany powinien przynosić same owoce. Ludzie muszą nauczyć się doceniać do czego mają dostęp, olbrzymi krok do przodu.

Tags: , , , ,

Dysk twardy tradycyjny, czy typu SSD?

Dylematem jest wybór dysku twardego do naszego komputera. Nasz „twardziel” musi być przede wszystkim pojemny. Tak uważają niemal wszyscy. Pojemność jest na pewno bardzo ważna i tą drogę obrali również producenci sprzętu traktując trochę po macoszemu szybkość dysku w dostępie do danych ( odczycie) oraz zapisie. Nie ma pożytku z dysku o ogromnej pojemności w sytuacji gdy jest on wolny jak ślimak. Szczególnie ważna jest szybkość zapisu, gdyż jeżeli chodzi o odczyt szybkości są podobne w większości dysków twardych w obrębie danej technologii ( dysk talerzowy oraz SSD). Im dysk szybszy, tym nasze dane szybciej znajdą się na płycie ( gdy je zapisujemy korzystając z nagrywarki), lub na odpowiedniej partycji naszego dysku w komputerze. Nowoczesne dyski flash ( SSD) są o wiele szybsze, niż w przypadku dysków talerzowych. Do niedawana wadą SSD była wysoka cena i niskie pojemności, jednak dziś technologia ta dogania systematycznie technologie starego typu i niedługo cena za jeden MB w obydwu wypadkach powinna być taka sama.

Tags: , ,

Przy kupnie komputera poradź się specjalisty z zakresu informatyki

Planujesz wymienić swój stary sprzęt komputerowy, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Wybierz profesjonalny sklep komputerowy. Oczywiście komputer można kupić na allegro czy w dużych sieciach handlowych. Hipermarkety często oferują bardzo atrakcyjne promocje, ale to tylko pozorna oszczędność . Niestety nie zawsze możemy liczyć tam na najwyższą jakość towaru oraz na fachową pomoc ze strony sprzedawców. Zakup sprzętu komputerowego to spory wydatek, dlatego lepiej zaufać specjalistom i wybrać profesjonalny sklep komputerowy gdzie zatrudnieni są fachowcy w swojej dziedzinie. Taki sklep komputerowy jest bardzo dobrze wyposażony oferując wysokiej jakości asortyment. Profesjonalny sklep komputerowy oprócz fachowej pomocy może zaoferować także upusty i atrakcyjne promocje. Do tego dochodzi darmowy serwis oraz gwarancja najwyższej jakości towaru. Sprzęt komputerowy kupujemy na lata, dlatego nie warto na nim oszczędzać. Lepiej zapłacić trochę więcej i długo cieszyć się swoim komputerem .

Tags: , ,

Dowody osobiste z procesorem

Od kilku lat mówi się w naszym kraju o konieczności przejścia na elektroniczne dowody osobiste. W przybliżeniu, miałyby one wygląd zupełnie podobny do dzisiejszego, czyli imitujący kartę do bankomatu. Różnica miałaby polegać na tym, że nasz nowy dowód miałby w sobie mikrochip, czyli miniaturowy procesor. Odpowiadałby on za zapisanie w nim wszelkich informacji uzupełniających o nas. Z racji, ze właśnie w tym miejscu nie sprecyzowano jak dotąd, co rozumiemy pod tym pojęciem, budzi to największe kontrowersje. Pojemność pamięci takiego chipa byłaby na tyle duża, że bez problemu można by na niej zapisać cały nasz życiorys. Jeżeli byłyby to informacje typu kolor oczu, waga czy wzrost, to nie ma problemu. Takie dane, łącznie z adresem zamieszkania czy datą urodzenia są w dziś obowiązujących dowodach dostępne. Ale jeżeli byłaby to historia naszych chorób czy stan naszego zdrowia? Czy każdy chciałby na pewno, żeby w takim dowodzie widniały wszelkie nasze tajemnice osobiste, jak chociażby zatrudnienie, zarobki czy inne? To mogłoby już podlegać ograniczeniu poprzez ustawę o ochronie danych osobowych. Kłopot w tym również, że posiadacz takiego dowodu nie widziałby, co w nim jest zawarte. Tak samo jak prawo do zapisywania, miałyby tylko służby odpowiedzialne za tworzenie takich danych i nasz wgląd w takie dane byłby znacznie ograniczony.

Tags: , , ,

Podbój kosmosu w dawnych czasach

Kilka dni temu można było zobaczyć wzruszający obraz, na którym odwieziono na grzbiecie samolotu ostatni użytkowany prom kosmiczny. Konstrukcja ta, uważana dziś za przestarzała, powstała ponad trzydzieści lat temu i musiała ustąpić miejsca młodszym kolegom. Według oficjalnych danych, prom kosmiczny miał w sobie prawie tysiąc komputerów, które były montowane w miarę postępu technologicznego na świecie. Wszystkie one odpowiadały za prawidłowy przebieg lotu jak i lądowania. Jednakże pomimo tego, ze tak wielki zestaw elektroniki w jednym miejscu może przyprawić o zawrót głowy, to fachowcy nadal patrzą na prom jak na stwór z poprzedniej epoki. Dla porównania łączna moc obliczeniowa tych komputerów odpowiada mniej więcej stu laptopom średniej klasy. To znów obrazuje jak szybko dokonuje się w tym zakresie postęp w informatyce. Przyszły następca promów będzie już zupełnie innym cudem techniki, zinformatyzowany w nieporównywalnie większym zakresie. Będzie on posiadał piętnaście tysięcy komputerów o łącznej mocy ponad ośmiu tysięcy razy większej niż poprzednik. Smutna wiadomość, to taka, że za kolejne kilkanaście lat zapewne i te cudeńka techniki trafią do muzeum jako eksponat.

Tags: , , , ,

error: Content is protected !!